CHECKLEASE

Co je systém CheckLease?

Cebia v rámci kontroly leasingu a financování nabízí 2 typy produktů CheckLease a CheckLease Pro.

CheckLeasePro

V čem spočívá služba CheckLease?

Služba CheckLease slouží k prověření, zda u kontrolovaného vozidla není závazek finanční společnosti

 • Prověřit lze: jakékoliv motorové vozidlo se 17místným VIN
 • Prověření probíhá u více jak 20 společností na trhu v ČR

V čem spočívá služba CheckLeasePro?

Služba CheckLeasePro slouží pro registrované uživatele – tj. leasingové, bankovní společnosti nebo zápůjční a carsharingové firmy, které do této služby přispívají svými daty a zároveň zde kontrolují, zda jimi poptávaný nebo financovaný předmět již není financován / evidován jinou společností.

Lze prověřit:

 • motorová vozidla do 3,5 t
 • stroje a zařízení:
  • dopravní technika nad 3,5 t (těžká dopravní technika, autobusy…)
  • ostatní technologie (např. zdravotnické přístroje, nábytek, CNC stroje …).

Registrovaný uživatel má možnost ověřit vozidlo dle VIN ve dvou kategoriích:

 • zákaznické financování – zda vozidlo je či není financováno formou zákaznického leasingu nebo úvěru nebo zda vozidlo není evidováno v autozastavárně či autopůjčovně,
 • skladové financování (STOCK FINANCE) - financování prodejců – v této části systému si společnosti mohou ověřit zajištění svého majetku a zkontrolovat, zda prodejce nefinancuje vozidlo duplicitně i u jiné společnosti (jen pro společnosti, které předávají informace o skladovém financování).

Pro koho je služba CheckLease určená?

Pro všechny subjekty, které potřebují kontrolovat, zda na vozidlo nevázne závazek finanční, zápůjční nebo carsharingové společnosti. Tzn. pro prodejce, znalce, pojišťovny, půjčovny apod.

Proč službu CheckLease využít?

Budete vědět, že vůz nevykazuje právní vady a nemůže dojít k jeho zabavení třetí stranou. Dozvíte se také, zda vozidlo není používané v rámci půjčovny či carsharingu.

Jak je služba CheckLease dostupná?

 • webová služba – připravena pro integraci systému CheckLease do schvalovacích procesů společnosti pro provádění jednorázových nebo hromadných dotazů.

Pro koho je služba CheckLeasePro určená?

Pro leasingové a finanční společnosti a banky, které mohou prověřovat dopravní techniku a stroje a zařízení v rámci zákaznického nebo dealerského financování.

Proč službu CheckLeasePro využít?

Budete vědět, že vůz či stroj nebo zařízení nevykazují právní vady a nemůže dojít k jejich zabavení třetí stranou. Dozvíte se také, zda vozidlo není používané v rámci půjčovny či carsharingu.

Jak je služba CheckLeasePro dostupná?

 • webová aplikace – je určena pro evidované uživatele na základě uzavřené smlouvy k provádění dotazů, dále slouží pro evidenci měsíčních statistik a automatických přehledů duplicitního financování,
 • webová služba – připravena pro integraci systému CheckLeasePro do schvalovacích procesů společnosti pro provádění jednorázových nebo hromadných dotazů.

Kontaktujte nás:

Máte zájem o využívání služby CheckLease nebo CheckLeasePro? Vyplňte prosím tento stručný formulář a my se vám ozveme.

*
*
*
*
*

* Povinné položky

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste navštívit web pro zákazníky.