ICARIS EXPERT

Co je služba ICARIS EXPERT?

Jedná se o unikátní profesionální informační systém zaměřený na identifikaci vozů. Poskytuje detailní fotodokumentaci exteriérů, viditelných identifikátorů (VID) a rozkódování data výroby skel.

Obsahuje značky a modely vozidel od roku 2000. Lze jím identifikovat osobní vozy, motocykly, nákladní vozy, nákladní přívěsy a autobusy.

Víte že?

Vin a typový štítek patří k základním identifikátorům každého vozidla

Icaris Expert

Jak služba ICARIS EXPERT funguje?

Přístup k CebiCat GT je prostřednictvím webové aplikace, do níž zadáte VIN vozidla a online zjistíte umístění identifikátorů každého vozidla, kde patří VIN na karoserii a typový štítek. Přehled všech identifikátorů vozidel budete mít vždy k dispozici. Neexistuje prakticky žádný běžně dostupný materiál, který by přehledně popisoval a dokumentoval, kde se na vozidle nacházejí, jak mají vypadat a co mají obsahovat. Systém ICARIS EXPERT takovou dokumentaci poskytne.

Identifikace vozidla:

 • informace o technických parametrech vozidla;
 • značka, model, provedení, výbavový stupeň, seznam sériového a dodatkového vybavení, prodejní cena základní verze nového vozidla a jeho dodatkové výbavy.

Ocenění vozidla:

 • stanovení obvyklé ceny vozidla na českém trhu či slovenském trhu;
 • součástí ocenění mohou být i inzertní či realizované ceny srovnatelných vozidel k datu ocenění.

Lze prověřit

 • Sady foto exteriérů modelu jak podle typu karoserie tak i jejich faceliftů.
 • Ražba VIN – vzdálené pohledy – pro přesné určení míst, kde je ražba provedena a detailní pohledy provedení VIN. Pokud provedení ražby bylo provedeno různými technologiemi (plná, rytá nebo bodová ražba) jsou zde vždy dokumentovány pohledy na jednotlivá provedení. U většiny modelů jsou k dispozici detailní fotografie ražeb.
 • Sady fotodokumentace typových štítků, jak vzdálené pohledy, aby bylo možno přesně určit místo, tak detaily jednotlivých typů štítků (od plechových až po samolepicí vrstvené štítky u některých výrobců dokumentované ještě podle výrobního závodu). Detailní foto dokumentuje způsob uchycení nebo technologii výroby štítku.
 • Fotodokumentace štítků s VIN pod čelním sklem (viditelné VIN), pokud je výrobce používá.
 • Sada fotodokumentace provedení plastové ochrany dílu, na kterém je provedena ražba VIN.
 • Fotodokumentace servisních, zákaznických, montážních štítků, pokud je výrobce používá a je na nich umístěno VIN, vždy s pohledy na jejich umístění a detailu provedení jednotlivých štítků
 • Většina fotodokumentací je podložena textovým polem, kde jsou podrobnější informace určené k identifikaci a popisu zobrazeného identifikátoru.
 • U některých značek nebo jejich modelů je pořízena fotodokumentace i v závislosti na výrobních závodech a technologiích zde používaných, kde jsou zadokumentovány rozdíly v provedení jednotlivých identifikátorů.
 • Dokumentace obsahují také makro pohledy, zkoumající přímo výrobu jednotlivých znaků identifikátorů a jejich nezaměnitelnost.

Pro koho je služba ICARIS EXPERT určená?

Pro prodejce vozidel, pojišťovny, leasingové společnosti a servisy.

Proč službu ICARIS EXPERT využít?

Můžete pohledem zkontrolovat čistotu ražby jednotlivých znaků VIN s možností zkontrolovat i technologii provedení VIN (ražba, rytí, laser atd.). Můžete porovnat vzhled, materiál a formu zápisu dat a porovnat originalitu přichycení typového štítku. Systém ICARIS EXPERT dále umožňuje zkontrolovat i další identifikátory vozidla, pokud je jimi daný model od výrobce vybaven. Aplikace je také vybavena detailním rozkódováním data výroby skel od jednotlivých výrobců autoskel.

Jak služba ICARIS EXPERT funguje?

Jde o internetovou aplikaci, ke které vám dáme přístupová práva.

Kontaktujte nás:

Máte zájem o využívání služby ICARIS EXPERT? Vyplňte prosím tento stručný formulář a my se vám ozveme.

*
*
*
*
*

* Povinné položky

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste navštívit web pro zákazníky.