VINTEST

V čem spočívá VINTEST?

Jedná se o komplexní a nedestruktivní detailní fyzickou expertizu původnosti identifikátorů vozidla s cílem ověřit, zda nebyla na vozidle a jeho identifikátorech provedena neoprávněná změna nebo jiný zásah vedoucí k nové identitě vozidla.

Pro ověření originality vozidla se využívá nejmodernější digitální diagnostika. Na výsledek kontroly je poskytována 100% garance.

Víte že?

2 až 3 hodiny obvykle trvá prohlídka ve více než 20 pracovištích v ČR.

Vintest

Co v rámci služby VINTEST kontrolujeme?

  • Kontrola dokladů vozidla
  • Kontrola identifikátorů
  • Odhalení stop po skrytých opravách karoserie
  • Magneticko-prášková kontrola
  • Fotodokumentace vozidla
  • Vystavení osvědčení s hodnocením

Pro koho je VINTEST určená?

Pro autobazary a prodejce ojetých vozidel, leasingové a úvěrové společnosti, kteří chtějí mít jistotu, že vozidlo nepochází z nelegální činnosti, či není sestavené z několika vozidel.

Pro Dopravní úřady se provádí „bezpečná identifikace“ pro ztotožnění vozidla pro státní správu; slouží jako podklad žádosti například o obnovení ražby VIN, při poškozené nebo zrezlé ražbě VIN na vozidle.

Jak může dopadnout hodnocení pro službu VINTEST?

KATEGORIE A
Identifikátory vozidla jsou nepoškozené, není podezření ze spáchání trestného činu, údaje uváděné v dokladech k vozidlu odpovídají údajům na vozidle. Na identifikátorech vozidla nebyly nalezeny stopy druhotných úprav.

KATEGORIE B
Identifikátory vozidla jsou poškozené důsledkem venkovního zásahu, ale není podezření ze spáchání trestného činu.

KATEGORIE b
Identifikátory vozidla obsahují viditelné znaky venkovního zásahu – existuje důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

KATEGORIE C
Údaje v dokladech k vozidlu se odlišují od údajů nalézajících se na vozidle, ale není podezření ze spáchání trestného činu, rozdíl pravděpodobně pochází z chybného zápisu vykonaného orgánem státní správy. Na identifikátorech vozidla nebyly nalezeny stopy druhotných úprav.

KATEGORIE c
Doklady k vozidlu jsou falešné anebo částečně zfalšované – existuje důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Chcete se stát Autorizovaným pracovištěm pro službu VINTEST?

  • Zvýšíte komplexnost svých služeb pro zákazníky
  • Získáte potenciál nových klientů na servis doporučených od finančních společností
  • Zákazníci vás budou vyhledávat v seznamu www.cebia.cz/apc a navíc můžete aktivně službu nabízet zákazníkům jako doplněk k vašim standardním službám

Kontaktujte nás:

Máte zájem o využívání služby VINTEST, nebo se chcete stát Autorizovaným pracovištěm? Vyplňte prosím tento stručný formulář a my se vám ozveme.

*
*
*
*
*

* Povinné položky

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste navštívit web pro zákazníky.