Značení skel

Co je značení skel vozidel?

Značení skel vozidel chrání vozidlo před odcizením. Na okna vozidla (min. na 6 oken, možné však provést na všechna okna) se vypískuje či vyleptá speciální kód. Součástí Značení skel vozidel je na 1 rok zdarma služba FLEX.

Víte že?

značení skel snižuje pravděpodobnost krádeže vozu až třicetinásobně.

Značení skel

Jak značení skel vozidel funguje?

Okna každého automobilu jsou označena homologační značkou, která obsahuje datum jejich výroby a ten v drtivé většině případů odpovídá roku výroby vozidla. Znamená to tedy, že zloděj by měl skla vyměnit za jiná ze stejného roku.
Vypískovaným či vyleptaným kódem se auto pro zloděje prakticky znehodnotí, protože pro legalizaci vozu je potřeba přesklít celý automobil, a to vyjde na desítky tisíc korun.
Pokud to neudělá, je snadné zjistit, že s autem není něco v pořádku (vůz po velké nehodě či kradený). Zloděj si proto raději vybere jiný vůz, který nemá vypískovaný či vyleptaný kód na sklech.

Rozdíly v jednotlivých způsobech spočívají v rychlosti realizace a účinnosti ochrany vozidla. Zatímco vypískovaný kód je prakticky neodstranitelný (bezpečnostní), vyleptaný kód (ochranný)odstranit lze. Zloději však zpravidla nerozlišují, zda je kód vyleptaný či vypískovaný a i vyleptaný kód je od krádeže vozu odradí.

Jaké jsou varianty značení skel?

  • Systém SBZ OCIS (Systém Bezpečnostního Značení OCIS) - Pískování (bezpečnostní), pro označení vozidla se používá speciální kód Cebia, který byl vyvinut v roce 1991 ve spolupráci s Policií ČR, kód obsahuje 7 alfanumerických znaků
  • Systém EUROVIN OCIS - Pískování (bezpečnostní), pro označení vozidla se používá identifikační číslo karoserie vozidla – VIN
  • Systém SOZ OCIS (Systém Ochranného Značení OCIS) - Leptání (ochranné), pro označení vozidla se používá identifikační číslo karoserie vozidla – VIN

Pro koho je Značení skel vozidel určené?

Pro autoservisy, které chtějí zvýšit portfolio svých služeb pro klienty a nabízet jim jednoduchou a spolehlivou ochranu vozu proti krádeži.
Pro pojišťovny, které chtějí snížit pravděpodobnost krádeže vozů, které pojišťují.
Pro firmy i jednotlivce, kteří chtějí pomocí jednorázové investice chránit svůj vůz proti krádeži po celou dobu jeho životnosti.

Proč Značení skel vozidel využít?

  • Rozšíříte portfolio svých služeb pro zákazníky.
  • Nabídnete jednoduché a rychlé zabezpečení vozidla proti krádeži, kdy klienti pomocí jednorázové investice ochrání svůj vůz proti krádeži po celou dobu jeho životnosti.

Jak Značení skel vozidel funguje?

Zákazník se objedná a přistaví svůj vůz do sídla Cebia či do Autorizovaného pracoviště Cebia, kde mu na počkání okna označí.

Kontaktujte nás:

Máte zájem o využití služby Značení skel vozidel nebo se chcete stát Autorizovaným pracovištěm Cebia, které značení skel vozidel provádí? Vyplňte prosím tento stručný formulář a my se vám ozveme.

*
*
*
*
*

* Povinné položky

Nenašli jste co jste hledali? Zkuste navštívit web pro zákazníky.